Si të zgjasni penisin në shtëpi?

Madhësia e vogël e penisit është ndoshta kompleksi më i zakonshëm tek meshkujt në mbarë botën. Statistikat konfirmojnë faktin se shumica e meshkujve janë edhe në mënyrë të paarsyeshme të pakënaqur me madhësinë e organit riprodhues, i cili ndikohet nga stereotipet dhe gjykimet. Në fakt, është e nevojshme të vendosni se si të zgjasni penisin vetëm pas vendimit të mjekut se mashkulli ka vërtet një problem të tillë.

Në praktikën mjekësore, problemi i madhësisë së vogël ka një përcaktim të qartë - mikropenis, i cili lehtësohet nga disa patologji dhe çrregullime në trup. Një problem i tillë mund të trajtohet në mënyra konservatore dhe radikale. Nëse problemet nuk janë kritike, lejohet përdorimi i "metodave të kursimit" - kjo është një hundë zgjatuese në penis, xhel dhe pomada speciale, masazh ose ushtrime, mjekësi tradicionale dhe medikamente.

A është e mundur të zgjatet një anëtar?

Sot, problemet me madhësinë e vogël të penisit të regjistruara nga specialistët mjekësorë nuk janë të rralla edhe tek meshkujt e rinj dhe seksualisht aktivë.

Gruaja që mat penisin e mashkullit

Në këtë drejtim, shumë janë të interesuar në pyetjen nëse është e mundur të zgjatet penisi, si dhe sa efektive dhe të sigurta janë metodat e zgjedhura. Specialistët mjekësorë kryejnë fillimisht një ekzaminim të plotë të pacientit për të parandaluar patologjitë e brendshme dhe anomalitë gjenetike që mund të çojnë në një problem të mikropenisit.

Mendimi i ekspertit!Vetë-diagnoza e një penisi të vogël është marrëzi dhe e paarsyeshme. Për të filluar, një burrë duhet të përcaktojë treguesit normalë, pastaj të marrë parasysh faktorë të tillë si trashëgimia dhe gjenetika, mosha e burrit dhe përbërja e trupit të tij, si dhe karakteristikat kombëtare.

Nëse flasim për metoda konservatore, të gjitha mund të garantojnë rezultate të vogla, por në mënyrë natyrale dhe të sigurt pa pasoja dhe efekte anësore. Këto përfshijnë metodat e mëposhtme:

 • përdorimi i prezervativëve të veçantë (efekt i përkohshëm);
 • përdorimi i grykave (gjithashtu një efekt i përkohshëm);
 • ushtrime dhe masazh (efekt kumulativ);
 • terapi me pomada dhe kremra;
 • terapi me ilaçe (vetëm të përshkruar nga një mjek);
 • receta dhe mjekësi tradicionale.

Për të përshpejtuar procesin e ndryshimit, si dhe për të arritur efektin maksimal, mund të aplikoni disa metoda menjëherë në një kompleks, por vetëm në marrëveshje me një urolog ose androlog. Në rezultatin përfundimtar, rritja maksimale e organit seksual mund të jetë +5 cm.

Si të zmadhoni penisin mashkullor në shtëpi?

Gjëja e parë që u intereson shumicës së meshkujve është se si të zgjasin penisin në shtëpi. Kjo shpjegohet me faktin se shumë meshkuj, për shkak të delikatesës së çështjes, nuk guxojnë të vizitojnë një mjek. Në këtë rast, lejohet përdorimi i teknikave të kursimit, por vetëm në mënyrë rigoroze sipas udhëzimeve dhe indikacioneve. Këto mund të jenë pajisje speciale që japin një efekt një herë, por të qëndrueshëm, ose mund të jenë mjete që përdoren për një kohë të gjatë.

Prezervativë të veçantë

Mënyra më e zakonshme që do t'ju lejojë të merrni një efekt të shpejtë dhe efektiv janë prezervativët që zgjasin penisin. Pajisjet e tilla janë të përhapura në Evropë, mund t'i blini në dyqane të specializuara ose përmes internetit. Shpesh, prodhuesi i plotëson prezervativët e tillë me thumba të veçanta për të rritur ndjesitë e marrëdhënieve seksuale.

Prezervativë me thumba që zmadhojnë penisin gjatë seksit

Kjo teknikë premton rreth 2-3 centimetra shtesë në madhësinë totale të penisit, por ju mund ta përdorni këtë kontraceptiv vetëm një herë. Ekspertët vërejnë se kjo teknikë është më higjienike kur krahasohet me hundëzat dhe pajisjet e tjera. Prezervativët mund të përdoren çdo ditë dhe madje disa herë në ditë, ndërsa hundët kërkojnë pushim.

Grykë dhe aksesorë të tjerë

Numri i grykave të ndryshme për zmadhimin e përkohshëm, por ende të sigurt dhe efektiv të penisit po rritet çdo ditë. Çdo lloj ka për qëllim eliminimin e një problemi specifik, përkatësisht:

 • grykë zgjerimi;
 • zgjatje;
 • për të stimuluar klitorisin dhe vaginën;
 • me vibrator;
 • tip i hapur dhe i mbyllur.

Shumë varet nga preferencat e vetë burrit, si dhe nga qëllimet e tij. Një hundë e zgjeruar silikoni do t'i lejojë një burri të shtojë disa centimetra shtesë në madhësinë e tij, dhe një lehtësim i ndryshëm ndihmon për t'i dhënë kënaqësi maksimale një gruaje. Kapelat me mure të trasha dhe me mure të trasha i japin volum penisit, duke premtuar penetrim më të ngushtë dhe më të ndritshëm.

Grykë zgjatuese - një mënyrë e përkohshme për të rritur penisin

Ekzistojnë edhe unaza ereksioni që ndihmojnë një mashkull të mbajë një gjendje ereksioni për sa më gjatë të jetë e mundur, dhe për këtë arsye zgjasin marrëdhëniet seksuale. Unaza vendoset në bazë, ngjesh penisin, duke parandaluar që gjaku të largohet nga trupat kavernoz të penisit. Grykat e zgjatjes ju lejojnë të shtoni menjëherë 2-5 cm në madhësinë tuaj, dhe një lehtësim i veçantë dhe elementë shtesë sigurojnë stimulimin e organeve gjenitale të gruas.

Per referim!Midis numrit të madh të grykave dhe pajisjeve që mund të zgjidhin shpejt problemin e madhësisë së pamjaftueshme të penisit, ekspertët theksojnë dy produkte. Kjo është një hundë që shton 3. 5 cm në diametër dhe 4. 5 cm në gjatësi. Është gjithashtu një hundë cyberskin me vibrator të integruar, duke garantuar një rritje deri në 5 cm në gjatësinë e penisit dhe 1. 5 cm në gjatësinë e tij. trashësia. E vetmja negative e pajisjeve të tilla është sa kushton hunda.

Masazh dhe ushtrime

Me ndihmën e ndikimit fizik në organet gjenitale, një burrë mund të krijojë procese natyrore që janë përgjegjëse për furnizimin me gjak të penisit dhe shtrirjen e trupave kavernoz. Teknika më efektive dhe e dobishme është masazhi dhe ushtrimet speciale, falë tyre, pas disa ditësh, mund të merrni një rritje prej 1-2 cm. Por përparësia më e rëndësishme e kësaj teknike është efekti që do të zgjasë për një kohë të gjatë. .

Burri e befasoi vajzën me madhësinë e penisit pas masazhit

Kryeni masazhin në mënyrën e mëposhtme:

 1. Shtrirja e penisit në gjendje të relaksuar. Për ta bërë këtë, ju duhet të shtrini penisin me duart tuaja në drejtime të ndryshme, por butësisht pa shqetësime.
 2. Jelqing është një ushtrim fizik që kërkon shtrirje të penisit me lëvizje të duarve që të kujtojnë mjeljen. Një ushtrim i tillë duhet të kryhet rreptësisht në një gjendje gjysmë të ngritur të penisit.
 3. Masazh rrethor, i cili do të ndihmojë në vendosjen e një furnizimi normal me gjak në organin riprodhues.
 4. Masazh me kapje - penisi është i mbërthyer fort me gishta dhe kur shfaqet një ereksion, burri duhet të mbajë kapjen në bazë për një kohë. Kjo do të çojë në mbajtjen e gjakut në trupat kavernoz, ato nga ana e tyre shtrihen pak, duke rritur kështu madhësinë e penisit në mënyrë natyrale.

Në të njëjtën kohë, duhet të kuptoni se masazhi i pahijshëm është një procedurë traumatike, prandaj është e rëndësishme të mos e teproni me ndikimin në organet gjenitale.Paraprakisht, është më mirë të shikoni video trajnimi në internet, ku masazhi dhe ushtrimet kryhen nga një specialist.

Kremrat dhe pomadat

Aplikimi lokal i barnave për zmadhimin e penisit është një teknikë e zakonshme që nuk i premton një mashkulli efekte anësore serioze, por vetëm një efekt të shpejtë dhe lehtësi në përdorim.

Kremrat dhe pomadat veprojnë shpejt, përthithen lehtësisht, nuk lënë njolla në rroba, nuk ndikojnë në funksione të tjera dhe nivele hormonale dhe më e rëndësishmja, mund të përdoren në mënyrë diskrete.

Emrat e mëposhtëm u përfshinë në vlerësimin kryesor të kremrave dhe pomadave më të mira:

 1. Xhel me ekstrakte gjembaku, maka peruane, Goryanka dhe liken ndihmon në arritjen e shpejtë të ereksionit maksimal dhe gjithashtu pranon përdorimin e vazhdueshëm për një efekt kumulativ.
 2. Suplement dietik sintetik me ekstrakt spec djegës për të përmirësuar ereksionin, sepse ky krem duhet të aplikohet 2 herë në ditë.
 3. Krem i bazuar në monokomponentin mashkullor RKK - për të marrë një efekt kumulativ, duhet ta përdorni produktin për të paktën 3 muaj.
 4. Një xhel i bazuar në ekstrakte të xhenxhefilit dhe rrënjëve të artë, argininës dhe pektinave aktive është një mjet i dobishëm për fuqinë, duke rritur madhësinë e organit gjatë ereksionit duke stimuluar dhe shtrirë trupat shpellorë.
 5. Një produkt me proteina, aminoacide dhe një kompleks kolagjeni - duhet të aplikoni dy herë në ditë për një efekt kumulativ, dhe përbërja bimore garanton mungesën e efekteve anësore.
 6. Kremi me muira puama, gështenjë kali dhe barberry - është përgjegjës për një ereksion të gjatë dhe të qëndrueshëm, duhet ta aplikoni kremin 2 herë në ditë.
 7. Krem me biliare ariu, myshk dreri myshku, fshese siberiane dhe fruta felodendron. Me ndihmën e një mjeti të tillë, prodhimi i testosteronit rritet, madje kremi ndihmon në drejtimin e formës së penisit me deformime.
 8. Një ilaç francez me efekt kumulativ, i cili duhet të përdoret për 1, 5-2 muaj për të rritur madhësinë e organit riprodhues.

Përbërja e agjentëve të tillë aktualë përfshin përbërës me origjinë bimore që stimulojnë rrjedhjen e gjakut, zgjerimin e trupave shpellorë shpellorë dhe gjithashtu zgjasin gjendjen e ngritur.

Përgatitjet

Me ndihmën e medikamenteve, ju mund të zgjidhni çdo devijim nga norma në trup dhe çrregullime, duke përfshirë problemin e madhësisë së vogël të penisit. Është e rëndësishme vetëm të vizitoni një mjek në mënyrë që ai të përshkruajë një ilaç specifik dhe regjimin e tij.

Falë ilaçeve të tilla, vazodilatimi ndodh në indet e penisit, rrjedhja e gjakut, furnizimi me gjak në kapilarët e trupave shpellorë rritet. Parimi i veprimit të tabletave dhe preparateve lokale është i ngjashëm, por tabletat garantojnë një efekt të gjatë dhe të qëndrueshëm. Në të njëjtën kohë, ato mund të përdoren vetëm për qëllimin dhe udhëzimet e tyre të synuara.

Receta popullore

Mjekësia tradicionale është një teknikë efektive dhe e njohur nga specialistët që ju lejon të zgjidhni shumë probleme shëndetësore në mënyrë të sigurt dhe të butë. Është e mundur të rritet organi riprodhues në shtëpi me ndihmën e recetave jo tradicionale, por vetëm nëse një qasje e integruar dhe pajtueshmëri me rregullat për përdorimin e fondeve. Sot, recetat e mëposhtme njihen si më efektive:

 1. Merrni 100 gr. barishtet e trumzës, të ziera në ujë të valë dhe të injektuara për disa orë, pas së cilës marrin gjysmë gote para mëngjesit dhe darkës rregullisht për 4 muaj.
 2. Me ndihmën e thikës ose llaçit shtypen 200 gram hudhër, aty shtohen 200 gram alkool. Për 10 ditë, tinktura mbahet në një vend të thatë dhe të errët, duke u tundur rregullisht. Pas kësaj, agjenti i filtruar merret 25 pika për 3 muaj.
 3. Në ujë të ftohtë, përzieni një lugë çaji fara pelini, ziejini për 10 minuta, më pas filtroni, ftoheni dhe pini gjysmë gote 3 herë në ditë.

Gjithashtu, xhensen, xhenxhefil, eleutherococcus, murriz, Ginkgo Biloba mund të dallohen nga bimët efektive për zmadhimin e penisit.Një teknikë tjetër e njohur është zmadhimi i penisit me sodë buke. Për ta bërë këtë, pas dushit ose banjës, penisi duhet të lyhet me vaj vegjetal, pas së cilës aplikohet pak sodë, masazhi kryhet në lëvizje rrethore me një sfungjer.

Metoda kirurgjikale e zmadhimit të penisit tek meshkujt

Një teknikë kirurgjikale është e përshtatshme vetëm nëse teknikat konservatore janë joefektive dhe nuk janë në gjendje të eliminojnë parakushtet dhe patologjitë që çuan në moszhvillimin e penisit. Indikacionet për kirurgji mund të jenë diagnozat e mëposhtme nga një mjek:

 1. Mikropenisi për shkak të mungesës së hormoneve të hipofizës.
 2. Deformime ose anomali në zhvillimin e penisit, për shembull, fibroza e trupave kavernozë, trauma, hipo- dhe epispadia të penisit.
 3. Involucioni i organit riprodhues në sfondin e obezitetit, elasticitetit të reduktuar të indeve ose tonit të sistemit muskulor.
Fazat e operacionit për zgjerimin e penisit

Kur zgjedh një metodë operimi, mjeku merr parasysh indikacionet dhe karakteristikat individuale të trupit të pacientit. Më shpesh përdoret ligamentotomia, pra një operacion për shtrirjen e penisit me 2-6 cm Një teknikë tjetër është lipofillimi, pra trashja e penisit ose vetëm e kokës me transplantim të indit dhjamor. Praktikohet edhe operimi i faloprotetikës apo operacioni "Perovik" (ndarja e kokës dhe trupave kavernozë, ku implantohet indi kërcor).

Sa kushton operacioni?

Ndërhyrja kirurgjikale është një vendim ekstrem i një specialisti, i cili merret kur asnjë metodë alternative nuk ka qenë efektive. Përveç vetë operacionit, mjeku domosdoshmërisht cakton një psikolog për pacientin. Përveç kësaj, operacioni për zmadhimin e penisit për një burrë do t'i kushtojë një burri një shumë të mirë parash.

Çmimi ndikohet nga vendi dhe qyteti ku ndodhet klinika, imazhi i saj dhe kualifikimet e specialistëve, si dhe lloji i funksionimit, pajisjet dhe hollësitë e tjera.

konkluzioni

Zmadhimi i penisit nuk duhet të jetë një obsesion për një mashkull, përndryshe, edhe pas përfundimit të terapisë efektive, ai nuk do të jetë i kënaqur me madhësinë e re. Më shpesh praktikohen metoda alternative dhe konservatore, qoftë përdorimi i grykave, masazhi apo medikamentet. Paralelisht me këtë, ju mund të përdorni recetat e mjekësisë tradicionale. Kirurgjia është zgjidhja e fundit kur asnjë nga teknikat e disponueshme nuk ka rezultuar efektive.